ELAM’dan “Bütün Kapılar Hemen Kapatılsın” EylemiBarikatların Kapatılması İçin Partiler Üstü İnisiyatif Grubu” adlı oluşum, dün akşam Lokmacı kapısı karşısında, “Uzun Yol” diye tabir edilen Ledra Caddesi sonunda yürüyüş gerçekleştirerek KKTC ile Güney Kıbrıs arasındaki bütün kara kapılarının kapatılması talebiyle eylem yaptı.

Sigmalive’in haberine göre ELAM Başkanı ve milletvekili Hristos Hristu önderliğinde gerçekleştirilen eylemin yürüyüş safhasında “şimdi bütün barikatları kapatın”, “federasyoncular elinizi çekin, Kıbrıs satılık değil, Helen’dir”, “Elinizi Milli Muhafızlardan Çekin” ve “İsak-Solomu Sizi Hiç Unutmayacağım” şeklinde sloganlar atıldı. 

Bazı eylemcilerin Yunan bayrakları taşıdığı eyleme Solomos Solomu’nun babası Spiros ve Solomu ailesi üyeleri de katıldı. Uzun Yol’a yürüyen gruba ELAM Başkanı ve milletvekili Hristos Hristu, milletvekili Linos Papayannis ve Basın Sözcüsü Yeadis Yeadi öncülük etti. 

Hristos Hristu eylemcilere hitap ederken, “Eylemin Rum yönetimine bütün utanç barikatlarını kapatın mesajı verdiğini”  belirterek, “vatandaşlarımızı Türkiye’nin bizim için hazırladığı felaketlerden korumak istiyoruz” dedi.

Hristu “ELAM’ın yıllardan beridir istediğini istiyoruz, bütün barikatları derhal kapatın. Barikatların açılması Kıbrıs sorununun çözümünü gündeme getirmedi, hizmet ettiği tek şey sahte devletin ekonomik çıkarlarıdır” dedi.

Solomu ailesi adına konuşan Haralambos Kapetanios ise kapıların “kesin ve sürekli olarak kapatılması gerektiğini, kapatma kararından rahatsız olanların çıkar çevreleri olduğunu” söyledi.  Göstericiler Yunan milli marşını okudukları yaklaşık bir saat süren eylemin ardından sloganlar atarak dağıldı.


Eylem sırasında Rum polisinin geniş güvenlik önlemi aldığı, Barış Gücü’nün de ara bölgede ayırt edilir bir varlık gösterdiği kaydedildi.


#haberkibris

0 görüntüleme
onkibrisfacebook.png
onkibrisinstagram.png

HAKKIMIZDA & MİSYON

SOSYAL MEDYA'DA BİZ

YAZARIMIZ OLUN !

 Bu sitede 1 dakikanızı ayırıp yazarlık başvurusu yapabilirsiniz. Manşetler atabilir,sesinizi duyurabilirsiniz. Dilerseniz sadece "ÜCRETSİZ" şekilde kaydolup, üye olarakta konular açabilir,mesaj atabilirsiniz. Bu site tamamen halkın bilgi paylaşımı,kendi haberini yapması, eleştirmesi,soru sorması vb. amaçlar için kurulmuştur. Hiç bir siyasi parti ve siyasi ile bağı yoktur. Tam bağımsız halk paylaşım platformudur. 

Ailemize dahil olmak isterseniz, burada yazan koşulları inceledikten sonra bize yayınlanmasını istediğiniz içeriklerinizi gönderebilirsiniz.

© 2020 Tüm hakları saklıdır. |www.onkibris.com