Gergin Toplantı Sonuçlandı

En son güncellendiği tarih: Şub 14
İşçi temsilcilerinin karşı çıkmasına ve masayı terk etmesine rağmen işveren temsilcileri ve hükumet temsilcilerinin oyu ile 2020 yılının ilk asgari ücreti belirlendi. Asgari ücrete sadece brüt rakama “200” TL , net rakama "177"TL zam geldi. 3600 Brüt asgari ücret 3400 TL’den 3600 TL’ye yükselirken asgari ücretin net rakamı ise 3 bin 135 TL oldu.

Asgari ücretin bir önceki neti 2 bin 958 TL idi, yapılan zamla asgari ücretin neti  3 bin 135 TL oldu.

İşçi temsilcileri masayı terk etti komisyonun işverenlerle anlaşma yaptığını söyleyerek haklarını arayacaklarını ve eyleme gideceklerini söyledi.

0 görüntüleme
onkibrisfacebook.png
onkibrisinstagram.png

HAKKIMIZDA & MİSYON

SOSYAL MEDYA'DA BİZ

YAZARIMIZ OLUN !

 Bu sitede 1 dakikanızı ayırıp yazarlık başvurusu yapabilirsiniz. Manşetler atabilir,sesinizi duyurabilirsiniz. Dilerseniz sadece "ÜCRETSİZ" şekilde kaydolup, üye olarakta konular açabilir,mesaj atabilirsiniz. Bu site tamamen halkın bilgi paylaşımı,kendi haberini yapması, eleştirmesi,soru sorması vb. amaçlar için kurulmuştur. Hiç bir siyasi parti ve siyasi ile bağı yoktur. Tam bağımsız halk paylaşım platformudur. 

Ailemize dahil olmak isterseniz, burada yazan koşulları inceledikten sonra bize yayınlanmasını istediğiniz içeriklerinizi gönderebilirsiniz.

© 2020 Tüm hakları saklıdır. |www.onkibris.com